JAR aktivně: safari Kruger, Garden Route, Kapské Město - s českým průvodcem Zájezdy Jihoafrická republika - Luxusní dovolená

marco-polo.cz
Kontaktujte svého odborného konzultanta +420 241 718 646
marco polo na facebooku
afrika afrika afrika afrika

ZÁJEZDY - Jihoafrická republika

název zájezdu: JAR aktivně: safari Kruger, Garden Route, Kapské Město - s českým průvodcem


Země:
 
Jihoafrická republika
Typ zájezdu: Poznávací
Podtyp zájezdu: za přírodou, safari, treking
Ubytování: Greenfire Lodge Hazyview, Greenfire Lodge Johannesburg
Strava: Dle programu
Nástupní země: Česká republika
Nástupní místo: Praha
Začátek zájezdu: 10.11.2017
Konec zájezdu: 23.11.2017
Počet nocí: 11
Průvodce: Česky hovořící
Typ dopravy: pravidelná letecká linka
Doba dopravy: 0
Cena: 
82 990,- KčCena za osobu ve dvoulůžkovém pokoji
1 490,- KčPřipojištění (storno, odpovědnost, zavazadla...)

Cena zahrnuje:
 
Letenky Praha - Johannebsurg - Praha v ekonomické třídě
Přelet Johannesburg - George
Veškeré letištní transfery
Veškerou pozemní přepravu expedičním terénním vozidlem na safari dle programu
Ubytování v pohodlných lodžích ve dvoulůžkovém pokoji
Stravu dle programu
Českého průvodce (pracovníka CK Marco Polo)
Doprovod kvalifikovaného anglicky mluvícího řidiče/průvodce
Vstupy do všech uvedených národních parků a rezervací
Aktivity dle programu (pokud není uvedeno jinak) - například:

* pěší safari
* safari v otevřeném džípu 4x4
* noční safari
* návštěva soukromé rezervace
* Krugerův národní park
* historický Dullstroom
* Blyde River Canyon
* Bourke’s Luck Potholes
* Turistika na Garden Route - Oystercatcher Trail
* Ochutnávka vína na vinici
* kolonie tučňáků
* Kapské Město
* mys Dobré naděje
* Stolová hora

Zdravotní pojištění ERV (dříve Evropské cestovní pojišťovny)
Zákonné pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje:
 
Nápoje stravu kromě výše uvedených
Osobní výdaje a spropitné
Lanovka na Stolovou horu
Připojištění (storno, zavazadla, odpovědnost…) za 1.490,- Kč/os.

Poznámka:
 
V Jihoafrické republice najdete nádhernou krajinu, hojnost divokých afrických zvířat, rozlišné kultury, příjemné klima a „civilizaci“ na úrovni té evropské. Toto vše z ní dělá velmi zajímavou turistickou destinaci. Jihoafrická republika je obrovská země – přibližně tak velká jako celá Evropa – a vyznačuje se neuvěřitelnou přírodní i kulturní rozmanitostí: najdete tu rozpálené pouště i zasněžené vrcholky hor, primitivní křovácké národy i vyspělou západní civilizaci.

Tento poznávací zájezd do Jihoafrické republiky vás zavede do nejznámějšího národního parku jižní Afriky.
Čeká vás safari v Krugerově národním parku a to jak přímo na jeho území, tak i v soukromé rezervaci, která je součástí většího Krugeru.
Navštívíte i nádherný Blyde River Canyon.
Užijete si safari snad ve všech jeho podobách: zvířata budete pozorovat z náklaďáku, vyrazíte na denní i noční safari otevřeným džípem a také vás čeká pěší safari.
Z buše na severu země se pak přesunete na jih, na krásné pobřeží kolem Mossel Bay. Tady strávíte dva dny turistikou podél oceánu a odsud pak budete pokračovat přes vinařský kraj. Cestu zakončíte v jednom z nejkrásnějších měst světa - Kapském Městě


  

Další termínyprogram zájezdu


Expediční vozidlo na safari
 
Všechna používaná terénní expediční vozidla vycházejí z dlouholetých zkušeností nasbíraných při cestování nejen po safari v četných afrických zemích. Vozidla jsou postavena na míru, aby co nejlépe vyhovovala z hlediska bezpečnosti, pohodlí i spolehlivosti při dlouhých cestách v divoké přírodě. Jsou vybavena uzamykatelnými skříňkami na osobní věci, pohodlnými sedadly s bezpečnostními pásy, příruční lednicí přístupnou během cesty i lékárnou. Součástí vozů je samozřejmě zcela vybavená polní kuchyně a objemná nádrž na vodu.Více o tom, jak vypadá cestování v expedičním náklaďáku, se dočtete zde


  
   

   

1. den Odlet z Prahy
 Jihoafrická republika

Setkání s průvodcem v Praze na letišti a odlet na poznávací zájezd do Jihoafrické republiky. (V případě zájmu můžeme zajistíme letenky s odletem z Vídně, Mnichova...)

  

2. den Přílet do Johannesburgu
 Jihoafrická republika

Dopoledne přílet do Johannesburgu. Po příletu a vyřízení vstupních formalit bude následovat transfer do lodge (cca 45 min.) a ubytování.
V lodgi si můžete dát oběd (na vlastní náklady) a odpoledne relaxovat po cestě na terase, zahradě, či u bazénu.
Po večeři se seznámíme s naším řidičem/průvodcem, který nás povede na safari a zároveň bude následovat briefing v náklaďáku a seznámení s ním.

 Greenfire Lodge Johannesburg 
   

   

3. den Johannesburg – soukromá rezervace Balule
 Jihoafrická republika

V časných ranních hodinách pro nás bude připravená v lodgi snídaně a hned po ní vyrazíme naším expedičním náklaďákem z Johannesburgu. Vydáme se na východ do provincie Mpumalanga a cestou budete mít možnost obdivovat její krásnou kopcovitou krajinu. Uděláme si zastávku v historickém městečku Dullstroom, které patří díky své nadmořské výšce (přes 2 000m) k nejchladnějším v Jihoafrické republice. Jeho hlavní silnici lemují staromódní hospůdky. V některé z nich si dáme oběd (na vlastní náklady). Budeme pokračovat malebnou krajinou dál přes severní část Dračích hor a nakonec sjedeme z hor do nížiny. Odpoledne se ubytujeme v lodži na území soukromé rezervace Balule, která je součástí přilehlého národního parku Kruger. Jednotlivé parky neoddělují žádné ploty, takže zvěř se může volně pohybovat po celém území.
Lodge je citlivě zakomponovaná do okolní buše, čeká nás ubytování v opravdovém safari stylu: v plátěných stanech, kde budete usínat za zvuků buše. Stany jsou pohodlné, každý je vybaven vlastním příslušenstvím i pohodlnou postelí. Osvěžení po cestě najdeme v malém bazénu. Večeře bude dnes připravená na ohni uprostřed krásné africké přírody.snídaně - večeře

  
   

   

4. den Safari v soukromé rezervaci - pěší i autem 4x4
 Jihoafrická republika

Den začneme tradičně časně a s tradiční kávou a suchary. Poté vyrazíme do buše na asi tříhodinové pěší safari. Budeme hledat zvěř a pravidelně dělat zastávky, aby nás mohl průvodce zasvětit do základů stopování a upozornit nás na všechny zajímavé rostliny a malé živočichy - tedy vše, co se přehlídne při safari vozem. Později ráno se vrátíme do lodže, kde nás bude čekat vydatný brunch. Po něm bude čas na relaxaci u bazénu. Odpoledne vyrazíme na safari v otevřeném voze, které se protáhne až do večerního safari. Pobyt v buši večer a v noci znamená, že budeme mít šanci spatřit tvory, kteří vyrážejí na lov teprve po setmění. Po návratu nás čeká tradiční jihoafrická večeře u grilu – braai.

Časná snídaně – brunch – večeře

  
   

   

Braai
 Jihoafrická republika

Braai – znamená v afrikánštině gril nebo grilování. Pokud si nedokáže někdo představit Čechy bez piva, tak podobné je to s Jihoafričany a braai. Grily najdete na odpočívadlech u silnic, sebeobyčejnější ubytování v přírodě je vybaveno grilovacími místy a všude zakoupíte nejen dřevěné uhlí, ale i skvělé maso za velmi příznivé ceny. Klobásky, hovězí, jehněčí nebo pštrosí steaky… griluje se vše a všude.

  

5. den Panorama Route - Hazyview - za krásou přírody
 Jihoafrická republika

Dnešní den poznávacího zájezdu do Jihoafrické republiky budeme vstávat za svítání. Po snídani se vydáme poznávat krásu vyhlášené Panorama Route. První zastávka bude u výhledu na třetí největší kaňon na světě - Blyde River Canyon.Odsud budeme pokračovat k Bourke's Luck Potholes, kde nás čeká procházka k podivuhodným "hrncům" vyhloubeným divokou vodou ve skále.Cestou se ještě zastavíme u výhledu God's Window. Mezitím nám vyhládne, a tak sjedeme dolů z horní hrany kaňonu do vesničky Graskop. Graskop leží na hraně vysočiny a vyznačuje se tím, že je zde asi nejlepší palačinkárna na severu Jižní Afriky. Toto tvrzení budeme mít možnost si sami ověřit a dáme si oběd (na vlastní náklady).
Z Graskopu sjedeme přes Kowyn Pass do nížiny a odpoledne dorazíme do Hazyview, kde na nás bude čekat večeře a pohodlí Greenfire Hazyview Lodge. Po celém dni budeme mít možnost relaxovat s drinkem na terase nad řekou Sabie.


 Greenfire Lodge Hazyview 
   

   

6. den Krugerův národní park
 Jihoafrická republika

Časně ráno vyrazíme z Hazyview a vydáme se na krátkou cestu do proslulého Krugerova národního parku. Zde strávíme celý den pozorováním zvěře. Na některém z piknikových míst uvnitř parku si dáme brunch a odpoledne budeme pokračovat v safari.
Navečer se zase vrátíme do své lodge v Hazyview. Čeká nás poslední večer v africké divočině. Vychutnáme si drink na terase nad řekou a naposledy se zaposloucháme do zvuků buše. V lodgi pro nás bude připravená večeře.

Brunch – večeře

 Greenfire Lodge Hazyview 
   

   

Krugerův národní park
 
Krugerův národní park byl založen v roce 1898 a je tvořen přibližně dvěma miliony hektarů rozmanité krajiny, rozlohou se téměř vyrovná státu Izrael. Kromě celé „velké pětky“ (slon, nosorožec, buvol, lev, leopard) zde najdete 147 druhů savců, přes 500 ptačích druhů, stromy, které patří k nejstarším na Zemi (3 000 let staré baobaby), největšího afrického hada, nilské krokodýly a přes 100 druhů plazů. Krugerův národní park je legendou mezi africkými rezervacemi. Kdo podlehne jeho kouzlu, musí se sem vracet. Žádné dvě návštěvy nejsou stejné, každá část parku vás zaujme jinou krajinou, příroda se mění podle ročního období i denního času.

  
   

   

7. den Hazyview - Johannesburg
 Jihoafrická republika

Po snídani se vydáme na cestu zpět do Johannesburgu, kde strávíme noc v nám už známé lodži.

snídaně

 Greenfire Lodge Johannesburg 

8. den Johannesburg - George - Mossel Bay
 Jihoafrická republika

Snídaně v lodži a bude následovat transfer na letiště. Z Johannesburgu přeletíme vnitrostátní linkou na jižní pobřeží do městečka George, kde na nás bude čekat transfer, který nás odveze do Boggomsbaai. Boggomsbaai je idylická pobřežní vesnice, která se na další tři dny stane naším domovem. Ubytování budeme v místních pohodlných a stylových domcích.
Večer společná večeře.

snídaně - večeře

  
   

   

9. - 10. den Turistika - Oystercatcher Trail
 Jihoafrická republika

Tyto dva dny budeme mít možnost si dosyta užít krásu této části Jihoafrického pobřeží. Pod vedením našeho místního jihoafrického průvodce se vždy po snídani vydáme na trasu podél oceánu - naše kroky povedou po stezkách i liduprázdných plážích. Čeká nás oběd na pláži formou pikniku a samozřejmě nebude chybět ani koupání. Každý den nás čeká 15 - 20 kilometrů pomalým tempem (vzdálenost může být přizpůsobena aktuálním podmínkám).
V pozdním odpoledni návrat do Boggomsbaai a společná večeře.

snídaně - oběd - večeře

  
   

   

11. den Vinice - tučňáci - Kapské Město
 Jihoafrická republika

Dnes se po snídani rozloučíme s romantickým Boggomsbaai a vydáme se na západ.
Navštívíme Hermanus, malebné městečko na jižním pobřeží. Další zastávkou bude místní vinařský kraj. Na jedné z farem si dáme oběd (na vlastní náklady) a čeká nás také ochutnávka skvělých jihoafrických vín. Odsud budeme pokračovat vyhlídkovou silnicí podél pobřeží a naše další zastávka bude u kolonie tučňáků. Projdeme se mezi stovkami tučňáků, které si budete mít možnost vyfotografovat opravdu zblízka.
V pozdním odpoledni dorazíme do Kapského Města, kde se ubytujeme.
na večeři si zajdeme do některé z místních restaurací.

snídaně

  
   

   

12. den Cape Point - mys Dobré naděje
 Jihoafrická republika

Po snídani nás čeká celodenní výlet po Kapském poloostrově. zastavíme se v rybářské vesnice Hout Bay, která je jednou z nejstarších rybářských vesnic Kapska. V přístavu budete mít možnost nakoupit suvenýry
Z Hout Bay vystoupáme podél pobřeží po silnice vedoucí směrem na Cape Point. Chapman´s Peak drive je často vyhlašována jako jedna z nejkrásnějších cest na světě. Útesy a výhledy na moře s nekonečným oceánem a pobřežím v okolí Hout Bay vám při prohlížení fotografií budou všichni jen závidět.
Mys Dobré naděje je rozlehlý národní park na „konci“ Afriky. Zde leží mystický mys Dobré naděje,
nejjihozápadnější cíp Afriky, a útes Cape Point (maják). Je to místo, které se stalo symbolem
námořních cest a objevování nejen Afriky, ale především námořních cest do Indie. Mys Dobré
naděje byl pro dávné mořeplavce nadějí na návrat domů.
Na tomto "konci Afriky" strávíme dostatek času, abyste si mohli plně vychutnat krásu tohoto místa. Uděláme si procházku od majáku k mysu Dobré naděje a po dlouhých dřevěných schodech sejdeme i na pláž Diaz Beach, pojmenovanou po slavném portugalském mořeplavci.
V pozdním odpoledni návrat do Kapského Města do hotelu.

  
   

   

13. den Stolová hora
 Jihoafrická republika

Poslední den našeho afrického dobrodružství nás čeká výstup na Stolovou horu - symbol Kapského Města.
Po snídani v hotelu se přesuneme do oblasti dolní stanice lanové dráhy, odkud zahájíme výstup. Cestou budete mít dokonalý výhled na Kapské Město, která vám bude ležet doslova "u nohou". Na vrcholu nám pak bude odměnou nejen "vrcholové" pivo, které si dáme v místní restauraci, ale také výhled na celé pobřeží. Za dobrého počasí jsou vidět i skaliska mysu Dobré naděje, který je odsud vzdálen přes 60 kilometrů. Poté sjedeme společně dolů lanovkou.
(Pro ty, kteří by nechtěli absolvovat pěší výstup, je samozřejmě možné absolvovat obě cesty lanovkou.)

Odpoledne návrat do hotelu, sprcha před odjezdem na letiště a v podvečer přesun na letiště a odlet.

  

14. den Přílet do Prahy
 Jihoafrická republika  

Hotely:


název hotelu:
 

Greenfire Lodge Hazyview


Země:
 
Jihoafrická republika
Lokalita: Mpumalanga
Popis: Popis
Lodge se nachází nedaleko městečka Hazyview a pouhých 25km od Krugrova národního parku. Samotná lodge je postavená ve stylu srubu na kůlech a je z ní krásný výhled na řeku Sabie, která protéká přímo pod ní. Lodge se nachází na rozsáhlém pozemku a obklopuje ji původní tropický les.

Ubytování a vybavení
K ubytování slouží 14 dvoulůžkových pokojů s koupelnou a WC. Pokoje jsou vybaveny větrákem.

Aktivity
Rozsáhlé pozemky kolem lodge můžete využít k procházkám, jsou zde udržované a značené stezky. Při procházce můžete spatřit různé druhy antilop a množství exotického ptactva.
Po dni plném safari si můžete odpočinout u bazénu nebo vychutnat západ slunce v místním baru. V nedalekém adrenalinovém centru můžete vyzkoušet rafting, jízdu na horských kolech nebo čtyřkolkách, případně si s partou kamarádů zahrát paintball.
Greenfire Lodge je ideálním výchozím bodem nejen pro safari v Krugerově národním parku, ale i pro výlety na Panorama Route a vyhlášený Blyde River Canyon.
Typ ubytování: Safari lodge
Poloha: Nedaleko přírodní zajímavosti
Úroveň: 2* plus
Vybavení: zahrada, venkovní posezení, společenská místnost, snídaňová restaurace, parkování, letní terasa, kuchyňka, gril, bazén, bar
Sport v místě: treking
Sport v okolív: treking, rybaření, půjčovna kol, off road 4x4, lukostřelba, kánoe


  

fotografie hotelu

 
Hotely:


název hotelu:
 

Greenfire Lodge Johannesburg


Země:
 
Jihoafrická republika
Lokalita: Johannesburg
Popis: Popis
Tato lodge se nachází v severovýchodní části Johannesburgu ve čtvrti Northcliff. Je ideálním výchozím bodem pro další cesty nejen po Jihoafrické republice. Je umístěna v blízkosti nákupních center i restaurací, zároveň však nabízí africkou atmosféru a klid zahrady.

Ubytování a vybavení
K odpočinku před nebo po cestě můžete využít nejen zahradu, ale také bazén či restauraci a v obchodě můžete doplnit vše, na co jste třeba při balení na dovolenou zapomněli.
Ubytování je dvoulůžkových pokojích s vlastním příslušenstvím.

Aktivity
Na místě je možné objednat denní výlety (Soweto, Pretoria, muzeum Apartheidu, Lion Park...) a další služby.
Typ ubytování: 
Poloha: Okraj města
Úroveň: 3*
Vybavení: zahrada, venkovní posezení, slunečníky a lehátka, restaurace, recepce, prodejna suvenýrů, parkování, letní terasa, jídelna, bazén, bar
Sport v místě: 
Sport v okolív: 


  

fotografie hotelu

 
Nezávazná objednávka zájezdu 10.11.2017-23.11.2017

*Příjmení:
*Jméno:
Titul:
*Obec:
*Telefon:
Fax:
*Email:
*Počet osob:
Cena za osobu ve dvoulůžkovém pokoji (82 990,- Kč)   osob  
Připojištění (storno, odpovědnost, zavazadla...) (1 490,- Kč)   osob  
Cena celkem   Kč 
Pole označená * je nutno vyplnit.
Telefonní číslo uvádějte přednostně mobil.
odeslat


novinky

doporučujeme

Kia Ora - Jižním ostrovem po vlastní ose
Kia Ora - Jižním ostrovem po vlastní ose
Nový Zéland

29.11.2018-15.12.2018
Beze stravy, pravidelná letecká linka

 66290,- Kč
Cesta kolem světa po obratníku Kozoroha
Cesta kolem světa po obratníku Kozoroha
Austrálie

23.09.2018-17.10.2018
Dle programu, pravidelná letecká linka

 199990,- Kč
Putování Madeirou s českým průvodcem
Putování Madeirou s českým průvodcem
Portugalsko
Roca Mar
02.07.2018-09.07.2018
Se snídaní, pravidelná letecká linka

 27900,- Kč
Velký okruh národními parky amerického jihozápadu / 15 dní
Velký okruh národními parky amerického jihozápadu / 15 dní
Spojené státy americké

01.06.2018-15.06.2018
Beze stravy, pravidelná letecká linka

 48690,- Kč